1+1=3 Третя прикраса в подарунок!
1+1=3 Третя прикраса в подарунок!

Як вибрати ланцюжок для кулона?

Ланцюжок — аксесуар, який люди носять мало не з самого народження. Перший ланцюжок надягають з хрестиком під час обряду хрещення, а дорослі люди носять їх не тільки з релігійними символами, а й звичайними підвісками у вигляді Знака Зодіаку, першої літери імені, просто красивого значка. З огляду на те, що одягаємо ланцюжки з найменших років, здавалося б, вибрати відповідний аксесуар буде просто. Але це тільки здається.
Як вибрати ланцюжок для кулона — це питання цікаво багатьом, тому що легко розгубитися при виборі ювелірного виробу. Здавалося б, підібрав метал, порівняв діаметр прикраси та вушка кулона, надів його на ланцюжок і все. Але є ще безліч нюансів, якими не можна нехтувати.

Як підібрати ланцюжок до кулона: основні критерії

Ланцюжок — аксесуар, який є опорною складовою в тандемі з кулоном, оскільки на ньому все тримається. Важливо вибрати оптимальну вагу ланцюга, щоб він не був занадто товстим та не становив дисонанс в аксесуарній групі, а також не був надто тонким, а значить — крихким, ненадійним.
Ювеліри пропонують відштовхуватися від пропорції 2:1. Вага ланцюжка у 2 рази повинна бути більше, ніж вага кулона. Тоді тандем буде виглядати гармонійно і цілісно. Вага залежить від плетіння. Якщо купуєте штамповані аксесуари, то вони будуть порожніми всередині, а значить — легкими та схильними до деформації. Носити їх з кулоном не варто, інакше можете втратити коштовність, навіть не помітивши цього.
Вибирайте якісні та довговічні ланцюжки з литого срібла або золота, в яких немає порожнин. Тоді ремонт в ювелірній майстерні може не знадобитися зовсім. При покупці перевіряйте коштовність — вона повинна легко згинатися і не заламувати. Оптимальний варіант для носіння ланцюжка з кулоном — з якірним плетінням, де ланки розташовані перпендикулярно один до одного. Ще одне надійне плетіння називається панцирним, де ланки розташовані в одній площині.

Хочеться ланцюжок з незвичайним плетінням? Це можливо

Базові та найнадійніші плетіння ми вже назвали. Якщо ставите питання, як вибрати ланцюжок для кулона в незвичайному виконанні, то очевидно, що цікаві креативні та оригінальні дизайни. Крім базових плетінь, існує безліч їх похідних. За технікою плетіння вони схожі на базові панцирне та якірне плетіння, але візуально відрізняються. Враховуйте критерії, і питання, як вибрати кулон до ланцюжка і навпаки, відпаде:
 1. Неприродний вигин ланцюжка — привід його не купувати. Ланцюжок може бути неймовірно красивим, але при недосконалому вигині вже на моменті придбання він не буде довговічним. На місці вигину незабаром з'явиться залом, а потім — розрив. І втратити тандем з ювелірного ланцюжка з кулоном можете по клацанню пальців.
 1. Відмовтеся від широкого ланцюга, де ланки знаходяться в одній площині. Спочатку у такої прикраси поганий вигин — при сильному фізичному впливі його неможливо розірвати, зате зламати цілком реально. Плюс до всього — підібрати з аксесуаром підвіску з відповідним вушком складно. Тандем буде виглядати важкувато та грубо. Плоский ланцюжок краще носити в ролі самостійної прикраси.
 1. З великими кулонами краще поєднувати вільні рухливі плетіння ланцюжків. Якщо кулон має досить вигадливий дизайн, то до нього підійдуть ланцюжки вільних плетінь, які добре згинаються, але при цьому не заламуються.
 2. Якщо хочете надійний, зносостійкий та довговічний ланцюжок, вибирайте плетіння середньої товщини. Таких варіантів багато, але найпопулярніші — ромб, спіраль і снейк. Кручені ланцюжки виглядають ошатно і самобутньо і без кулона. А якщо підберете гармонійну підвіску до ланцюга, то такий тандем стане універсальним і сучасним доповненням до стилістичного образу.
Якщо потрібно купити ланцюжок на урочистий захід, вибирайте об'ємні та ажурні моделі. Вони виступатимуть повноцінним аксесуаром, який доречний на світській вечірці, романтичному побаченні або зустрічі з друзями. Ще важливо те, який стилістичний образ ви підберете під таке урочисте прикрашання. А як вибрати кулон до ланцюжка, читайте нижче в статті.

Які критерії враховувати при покупці жіночого ланцюжка?

Ланцюжок на шию — це ювелірна прикраса, яка доречно на будь-якому заході, будь то зустріч з друзями, робота або урочистість. Але у багатьох людей виникає питання, як вибрати ланцюжок до кулона або в ролі самостійної прикраси. Щоб купити дійсно якісний, зносостійкий і довговічний аксесуар, який буде відповідати моді, пам'ятайте про наступне:
 1. Метал. Останнім часом все більш актуальним стає срібло 925 проби. Воно коштує в рази дешевше золота, а за зовнішнім виглядом і технічними характеристиками не поступається. Для любителів червоного і жовтого золота на нашому сайті представлені срібні ланцюжки з позолотою. Ціна також знаходиться в прийнятному діапазоні.
 2. Плетіння. Раніше ми вже говорили про різні типи плетіння, але, якщо вам потрібен класичний і універсальний варіант, вибирайте якірне, бісмарк або снейк.
 1. Замок. При виборі ювелірної прикраси вас повинна цікавити надійність застібки, простота застібання і зручність використання. Найбільш популярний, зручний і надійний замок в ланцюжках — у вигляді карабіна.
 2. Довжина і ширина ланцюжка. Стандартна довжина жіночого ланцюжка складає 45 см, чоловічого — 55 см. В залежності від зросту і статури довжина може варіюватися і відхилятися від стандарту. Вибір ширини залежить від особистих уподобань та бажання носити кулон на ланцюжку. Занадто громіздкі ланцюжки будуть виступати в ролі повноцінного і самостійного аксесуара. Занадто тонкі ланцюжки можете носити з кулонами, але вибирайте підвіски витончені та практично невагомі.

 1. Дизайн ланцюжка під кулон. Сучасні ювеліри реалізують від найпростіших до складних, витіюватих моделей. Вони експериментують з довжиною, шириною, дизайном і плетінням, щоб в результаті отримати автентичний, стильний ювелірний шнурок. В тренді знаходяться мінімалістичні ланцюжки з простим плетінням, але прикрашені додатковим декором у вигляді дорогоцінних каменів і ювелірних технік. Такий ланцюжок можете купити для себе або на подарунок — жодна дівчина не залишиться байдужою.

Як гармонійно впровадити ланцюжок в образ?

У моді золоті та срібні ланцюжки. Вони можуть бути тонкими або масивними, з простим або хитромудрим плетивом. Деякі ланцюжки носять як самостійний аксесуар, інші рекомендується надягати тільки в тандемі з підвісками. Який би варіант прикраси ви не вибрали, важливо врахувати її гармонійність і доречність у вашому стилістичному образі.
Сучасна мода дозволяє багато, вітає експерименти та не встановлює строгих рамок поєднання одягу і ювелірних прикрас. У зв'язку з цим, можете поєднувати непоєднувані аксесуари, носити одночасно кілька ланцюжків або підвісок. Разом з тим є правила, від яких відходити не рекомендуємо:
 1. Громіздкі ланцюжки не поєднуйте з масивними сережками в одній аксесуарній групі. Прикраси розташовуються близько одна до одної, тому образ буде занадто вигадливим і не гармонійним. А ось поєднання громіздкого браслета і ланцюжка не викликатиме дисонанс.
 1. Мініатюрні ланцюжки поєднуються з мінімалістичними браслетами невеликої ширини. Підвіски в цьому випадку не потрібні. Маленька аксесуарна група, що складається з ланцюжка і браслета, підійде для щоденного носіння на роботу або прогулянки.
 1. Якщо поєднуєте прикраси різних кольорів, то краще вибрати лаконічний однотонний стилістичний образ.
Тандем ланцюжка і підвіски більш популярний, ніж коли ланцюг виступає самостійним аксесуаром. Варто вибрати підхідний кулон за кольором і стилем до ланцюжка, і ми розповімо, які підвіски зараз актуальні.

Як вибрати кулон до ланцюжка?

Грамотно підібраний кулон не тільки красиво виглядає в стилістичному образі, а й коригує пропорції фігури. Подовжені варіанти, наприклад, візуально подовжують шию. Дівчатам з худою статурою більше підійдуть округлі або овальні підвіски. Якщо говоримо про найбільш популярні підвіски в поточному сезоні, то ось вони:
 1. Хрестик або ладанка. Мабуть, це найпопулярніший тандем ланцюжка і підвіски. Релігійний символ виступає оберегом і захищає власника від напастей і бід. Також в каталогах ювелірних магазинів представлені декоративні хрестики з безліччю інкрустацій, ювелірних технік і візерунків.
 1. Перша літера імені. Це прикраса виглядає ніжно. Її носять більшою мірою дівчата, щоб підкреслити елегантність і витонченість натури.
 1. Знак зодіаку. Це універсальний кулон, який можна піднести в подарунок і точно догодити одержувачу. Зазвичай представлені як мінімалістичні, так і химерні кулони, тому кожен має право вибирати, який дизайн підходить більше.
Якщо збираєтеся купити ланцюжок з кулоном, зверніться в перевірений магазин з хорошою репутацією. Тоді можете не сумніватися в якості та технічних характеристиках коштовностей.
21 вересня 2021